Jaka jest różnica między prostą robotyzacją procesów a inteligentną automatyzacją oraz dlaczego ta druga jest tak ważna i korzystna z punktu widzenia działów finansowych – strażników kosztów, marżowości i płynności finansowej? Jak wdrożenie RPA wpływa na funkcjonowanie i finanse firmy? Gdzie projekt automatyzacji najczęściej utyka i jak dział finansowy może pomóc przezwyciężyć te przeszkody?
Ostatnich kilka lat to czas szczególnej presji dla rozwoju automatyzacji. Presję tę nakładają sami konsumenci, których wymagania zmieniają się. Coraz więcej danych wpływa do firmowych systemów. Co więcej, dotarliśmy teraz do etapu, w którym bardzo dużo systemów informatycznych jest przestarzałych, a problem stanowi ich integracja z nowymi, „współczesnymi” systemami IT. Wówczas rozwiązaniem może być zastosowanie robotów aplikacyjnych.Rozwojowi automatyzacji sprzyja również to, że coraz trudniej jest rozbudowywać trwałe zespoły, znaleźć nowych pracowników i zatrzymać ich w organizacji na dłużej, a wykonywanie monotonnych, powtarzalnych czynności powoduje, że często po pewnym czasie pracownicy sami odchodzą z pracy. To główne motory rozwoju automatyzacji, która z założenia może zastąpić ludzką pracę, wykonywaną przez roboty.
Pozostałe 93% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.
Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułuMożesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.