Planowanie przepływów pieniężnych, a następnie ich monitorowanie na danych rzeczywistych jest wykorzystywane w wielu obszarach działalności biznesowej. Jakość i skuteczność procesu planowania płynności finansowej zależy od wielu czynników, ale najważniejsza jest niewątpliwie jakość danych wsadowych, czyli przyjętych założeń i zaplanowanych kwot.
Planowanie
Aby narzędzie w postaci planowania cash flow było rzeczywiście skuteczne i pomocne, wykorzystywane dane muszą być oparte na solidnych analizach, nie mogą się opierać na myśleniu „życzeniowym” i być oderwane od realiów.
Planowanie przepływów pieniężnych (cash flow) może obejmować całą organizację, poszczególne działy i komórki organizacyjne – suma planowanych cząstkowych cash flow składa się na planowany cash flow całej organizacji.
Pozostałe 92% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.
Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułuMożesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.