Jeśli chodzi o pieniądze, to na papierze wszystko wydaje się proste. Czarne i białe, jak w bilansie firmy lub na prywatnym koncie bankowym. Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana.
Pieniądze to nie tylko operacje finansowe, lecz również emocje i głęboko zakorzenione przekonania. To sprawa osobista. Bardzo osobista. Pieniądze decydują o przetrwaniu, możliwościach, wolności, statusie i władzy. Jak wynika z badań, 54% konsumentów na całym świecie wiąże poczucie własnej wartości ze swoją sytuacją finansową. Nasze głębokie, podświadome i często irracjonalne podejście do pieniędzy wpływa na każdy aspekt myślenia o nich i zarządzania nimi w życiu prywatnym i zawodowym. Tak było zawsze, ale wkrótce może się to zmienić.
Nowe technologie, od sztucznej inteligencji (SI) i asystentów cyfrowych po blockchain i analitykę, weszły do głównego nurtu ludzkich działań i mają duży wpływ na nasz stosunek do pieniędzy w pracy i w domu. Z uwagi na coraz większe zaufanie do tych technologii, konsumenci i szefowie firm będą musieli uwzględnić rolę sztucznej inteligencji w zarządzaniu pieniędzmi.
Oracle nawiązał ostatnio współpracę z firmą Savanta, aby zbadać wpływ technologii na nasz stosunek do pieniędzy. Ankiety objęły ponad 9000 konsumentów i szefów firm w 14 krajach. W niniejszym artykule prezentujemy najważniejsze wyniki i wnioski z tego badania.
Pozostałe 86% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.
Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułuMożesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.