Seria bezpłatnych seminariów prezentujących praktyczne aspekty wykorzystania systemów informatycznych w controllingu.
W dzisiejszych czasach controller uczestniczy w zarządzaniu firmą. Przygotowuje informacje, w oparciu o które zapadają najważniejsze decyzje, dotyczące jej przyszłości. Analizuje często ogromne ilości danych, pochodzących z różnych systemów. Do tego trzeba narzędzia.
Controller musi podchodzić do planowania wieloprzekrojowo. ważna jest informacja, jak w tych wszystkich przekrojach wyglądała realizacja planu i jej odchylenia od pierwotnych założeń, jaki jest trend, wreszcie – jak realizacja planu ma się do kolejnych wersji tegoż planu, scenariuszy budżetowych, rewizji itp. Do tego trzeba narzędzia. w celu stworzenia dobrego planu i wyciągnięcia właściwych wniosków z jego realizacji nie wystarczą dane wartościowe. ważne jest skonfrontowanie ich z danymi ilościowymi. A controller w budżecie, oprócz kwot w złotówkach czy euro, musi śledzić także wartości wyrażone w kilowatogodzinach, etatach, tonach, paletach, metrach kwadratowych, i wielu innych jednostkach naturalnych. Musi być w stanie stworzyć model obliczeniowy, który przeliczy te wielkości na dane finansowe. To jednak nie wszystko.
W każdej firmie w proces powstawania i monitorowania budżetu zaangażowanych jest wiele osób – menedżerów średniego szczebla, odpowiadających za poszczególne budżety cząstkowe. każdy z nich pracuje ze swoim arkuszem budżetowym, który agregowany jest przez controllera do budżetu całościowego.
A wersjonowanie? Dziś kolejne wersje budżetu zapisywane są w kolejnych arkuszach excela. Porównanie ich ze sobą wymaga otwarcia wielu plików i dość żmudnego ślęczenia nad liczbami. Aby można było w prosty sposób porównać poszczególne wersje budżetu potrzeba narzędzia. co miesiąc, lub częściej, porównuje się plan z wykonaniem. Przygotowanie raportów dla managerów jest zwykle bardzo pracochłonnym zajęciem.
Organizowany przez controlling Systems cykl seminariów ma zapoznać uczestników z polskim narzędziem – systemem eureca oraz przedstawienie najlepszych praktyk związanych z wdrażaniem tego typu systemów w przedsiębiorstwach, należących do różnych branż i sektorów.
Nie zabraknie także omówienia najciekawszych przykładów wykorzystania systemu eureca przez controllerów, które zostaną przedstawione w trakcie studiów przypadków z wdrożeń.
Seminaria skierowane są do:
- controllerów finansowych, którzy chcą usprawnić pracę z budżetem, zautomatyzować i przyśpieszyć raportowanie, prowadzić wielowariantowe analizy na aktualnych danych,
- managerów pracujących z cząstkowymi budżetami,
- członków zarządu odpowiedzialnych za ogólną kondycję spółki, dla których niezbędna jest rzetelna i aktualna informacja, by móc podejmować trafne decyzje,
- informatyków, którzy zajmują się w pracy systemami wspierającymi pozyskanie informacji zarządczej, ich wdrażaniem i administrowaniem.
Seminaria prowadzone będą przez ekspertów z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie controllingu i rozwiązań informatycznych. Odbędą się w kwietniu i maju 2012 r. a udział w nich jest bezpłatny. więcej informacji – www.c-systems.pl/seminarium.
Partnerem spotkań jest dwumiesięcznik „Controlling – wiedza i narzędzia praktyczne”
Źródło: Controlling Systems Sp. z o.o